Вчителі Іваниківської школи разом з о. Віталієм Козінчуком відвідали Страдч – відомий відпустовий Марійський паломницький центр УГКЦ. Страдецький печерний монастир унікальний тим, що зберігся майже без змін ще з часів свого заселення.

Всі прочани мали можливість посповідатися та молитися Святу Літургію в Успенській церкві, яка має не лише духовну, але й мистецьку вартість, адже тут зберігаються ікони, виконані знаними українськими художниками: запрестольний образ Успіння Пресвятої Богородиці роботи одного з найталановитіших учнів художньої школи Петра Холодного – його сина Петра Холодного-Лівицького, дві ікони намісного ряду іконостасу – Серця Христового та Матері Божої Неустанної Помочі, що їх написав Антон Манастирський, та іконостас, над розписом якого працював Олекса Новаківський.

У Франківську відбудеться "хода за сводобу" до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

Особливим сакральним місцем для іваниківських пілігримів видався печерний храм – це довгий підземний коридор із кількома відгалуженнями, в яких видовбані ніші, що служили монахам келіями, та невеличка печерна церква з витесаним у кам’яній товщі старовинним проскомидійником, кам’яним престолом та невеличким стільчиком для священика-сповідальника. Тут же збереглася чи не єдина в Україні затворницька келія з невеличким віконечком, що виходило у святилище, щоб затворник міг приймати Святе Причастя і отримувати свою скромну щоденну поживу.

В кінці паломницької поїздки о. Віталій і парафіяни помолилися Хресну Дорогу на місцях мученичої загибелі двох новомучеників УГКЦ – о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули в 1941 р. під час радянської окупації Галичини.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні! 

Повідомив о. Віталій Козінчук