Безумовно, будь-який Ювілей – це можливість вкотре зупинитися, застановитися над проведеним часом та головне – подякувати Господу та всім ближнім, які впродовж усіх цих років перебували з вами.

Напередодні великого свята – Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у 2014 році в Івано-Франківську по вул. Богдана Хмельницького постала маленька богослужбова каплиця – Стрітення Господнього. Тоді її урочисто освятив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

З тих пір парафія росла, розвивалася та ставала насправді живою. Сьогодні тут працюють два душпастирі – о. Тарас Нейлюк - адміністратор, та о. Володимир Лукашевський – резидент; тут активно функціонує Катехитична школа для дітей і молоді; інтенсивно трудиться спільнота «Матері в молитві»; кілька разів у році парафії виїжджає на прощі до відпустових місць України та щомісяця проводить нічні молитовні чування.

Окрім того, на цій молодій парафії дуже добре розвинена й харитативна діяльність – це допомога потребуючим, самотнім та немічним людям. Словом, парафія живе та старається активно розвиватися. З минулого року розпочалося будівництво й повноцінного храму, бо громада настільки розрослася, що вже не поміщається в своїй богослужбовій каплиці, при чому в неділю тут тричі моляться Божественну Літургію.

Відзначити свій ювілей у суботу, 21 грудня, до храму прийшли ті парафіяни, які фактично з першого дня були та залишаються при парафії. Ще поки розпочалася молитовна програма, газдині активно готували солодощі та прикрашали столи – усе це на потім, бо ж свято на цій парафії завжди починається з молитви.

Велику Вечірню з Литією, напередодні свята Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії св. Анною, очолив о. Володимир Лукашевський. Всі присутні мали нагоду заглибитися в надзвичайно промовисті богослужбові тексти, адже їх вивели на спеціальний проекторний екран.

Опісля розпочалася Божественна Літургія, яку служив о. Тарас Нейлюк. Під час молінь численні вірні приступили до Таїнства Покаяння. Окрасою вечора стала приємна несподіванка – за актине душпастирське служіння та сумлінне виконання обов’язків, а також з нагоди 30-ліття легалізації УГКЦ, Митрополит Володимир Війтишин нагородив пароха храму о. Тараса нагрудним золотим хрестом.

 Митрополит Володимир у Перегінську: «Віра у Непорочне Зачаття Пресвятої Богородиці – це віра у Бога, котрий дбає про майбутнє»

Після спільної молитви, о. Тарас звернувся із словом до присутніх вірних. В ньому отець пригадав з чого починалася ця парафії та окреслив найближчі цілі.

«Будемо молитися та просити в Господа ласки, щоби вже наступний ювілей ми зустріли в нашому повноцінному та великому храмі», - сказав душпастир.

Окрім того, від імені міського голови Івано-Франківська та приятеля нашої парафії п. Руслан Марцінків прийшов передати вітання депутат міської ради п. Ярослав Дубас.

 На Прикарпатті церква Святого Миколая відзначила своє 150-річчя (ФОТО)

Опісля всі присутні в храмі мали нагоду переглянути традиційний звіт про життя парафії у минулому році. Знаменно, що попри будівельні робота та, здавалося, направлення концентрації саме в цю сферу, усі показники: кількість причасників, нічних чувань, хрестин, шлюбів та проведених прощ – зросла. Це безумовно свідчить про те, що наша парафії старається перш за все будувати Божий храм із вірних сердець своїх парафіян.

Завершилося свято смачним фуршетом на церковному подвір’ї. Попри вечірню пору, тут лунала музика та сміх парафіян різного віку. На столах – пампухи, солодощі та навіть глінтвейн. Ну а особливістю став спеціальний та дуже смачний торт, виготовлений саме до цього ювілею.

Photo: Оксана Дзеньків-Джумарик

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Пресслужба парафії Стрітення ГнІХ