Благодійна розколяда відбулася у нашій парафії Святих Кирила і Методія минулої неділі 9 лютого. Вже традиційно у неділю перед Стрітенням ми урочисто завершуємо моління і святкування з нагоди пречудесних свят Різдва Христового, Нового Року і Богоявління, які наш Господь дав нам дочекати і пережити.

Таке новітнє слово "Розколяда" похідне від слова "Коляда", в сучасному церковному розумінні - піснеспіви в чеснь народження Господа нашого Ісуса Христа у Вифлеємі. Розколяда означає завершення святкувань, прощання, проводи різноманітних різдвяних заходів - вертепів, колядок - всього того, що нагадує нам християнам про таїнство Воплочення, Рідзва, народження Божого Сина, Бога, що прийшов у тілі задля нашого спасіння.

Нашу парафіяльну "розколяду" ми називаємо благодійною, бо в цьому часі проводимо різноманітні акції та ярмарки по збору коштів на якусь особливу ціль, в нашому випадку - на будівництво парафіяльного християнського дитячого садочку "Ковчег".

Наш храм і хори храму були заповнені глядачами, слухачами чи, можна сказати - учасниками "розколяди". Це ті вірні, які виявили бажання взяти участь у нашому дійстві і думаю, що всім сподобалися різноманітні цікаві моменти: колядки, промови, віншування, жарти, солодкі смаколики - пляцки і пампушки, ковбаски. була нагода також придбати вже "стрітенські свічки", які дбайливо приготували наші діти і молодь, наші парафіяни... Кожна копійка, зібрана в часі недільного дійства має свою ціль - будувати "Ковчег"...

Ми щиро вдячні всім цьогорічним колядникам, а це: діти і молодь вокальної студії "STAR TEAM", Світлана Весна, Оксана Романюк, Гурт "Гардамани", Олег Чигер, Барва, Сімейний ансамбль "Вишиванка" і чудовий квартет семінаристів. Озвученням нам послужив наш великий приятель Роман Калин. На завершення колядникового дійства у храмі Сестри Монахині Чернечої Родини "Воплоченого Слова" поставили чудесну виставу Вертеп під назвою "Пізнайте правду і правда визволить ВАС" з глибоким змістовним посланням для кожної віруючої людини, яка покликана пізнавати правду, а цією Правдою є сам Христос.

· Зимовий День ораторію відбувся на парафії святих Кирила і Методія [ФОТО]

Отець Йосафат подякував всім присутнім і причетним до такого прекрасного дійства та організації. Звернув увагу на те, щоби ми "пізнаючи правду" були обережними з тими елементами певних "звичаїв", які можуть стати образливими для віруючих християн - часто незрозумілі дійства з "маланками" та "дідухами і їхнім спасленням", що реально не мають відношення до християнських традицій і до таїнства Різдва Христового. Зі словом привітання до всіх присутніх звернувся і мер нашого міста пан Руслан Марцінків, який взяв активну участь спільно зі всіма присутніми, а також і Ректор Івано-Франківської Духовної Семінарії о. Роман Микієвич.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Повідомив о. Йосафат Бойко, ВС