Сьогодні, 15 лютого, ми відзначаємо світлий празник Стрітення Господнього. Цим святом завершується різдвяний період і мало-помалу християни готуються до часу Великого посту. Свято Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа є особливо близьке парафіяльні громаді, що в Івано-Франківську по вул. Б. Хмельницького, адже в цей день вони відзначають свій храмовий празник.

В цьому році парафіяни святкували його по-особливому впродовж цілого тижня. На запрошення адміністратора парафії о. Тараса Нейлюка до храму приходили отці з цілого міста, щоби говорити на різні теми. В такому незвичному форматі душпастирі намагалися донести до вірних цікаві та актуальні проблеми сьогодення.

В перший день підготовки до свята, 10 лютого, на парафію завітав о. Василь Савчин, щоби розповісти громаді про цінність та важливість читання Святого Письма, особливо в році Божого Слова.

«Людина житиме не тільки хлібом, - повчає Христос, - але Словом Божим. Саме тому цей рік по-особливому близький до кожного із нас. В цьому часі маємо чудову нагоду заново відкрити для себе те Боже слово, яке є поживою для нашої душі, яке потрібне нам кожного дня», - наголосив проповідник.

#конференція №1 «Рік Божого слова». Доповідач - о. Василь Савчин

Наступного дня, парафіяни зустрічали о. Михайла Дзуля, Голову Екологічного бюро Івано-Франківської Архієпархії та викладача Академії Івана Золотоустого. Отець представив доповідь на тему: «Історія УГКЦ за 40 хвилин».

«Знати свою історію - це обов'язок не тільки громадянина, але й християнина, адже пізнаючи її, ми відкриваємо який прекрасний є Бог, як він діяв та як ми стати тими, ким є сьогодні. Історія нашої Церкви - доволі терниста та довга, а тому той хто її знає, ніколи не збудить, ніколи не буде сумніватися та завжди зможе дати відсіч будь-якому супротивнику», - повчав о. Михайло.

#конференція №2 «Історія УГКЦ за 40 хвилин». Доповідач - о. Михайло Дзуль

У середу, 12 лютого, на празник Трьох Святителів до громади завітав Директор департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ прот. Іван Стефурак. У своєму виступі отець роздумував про важливість поширення доброї інформації та ділення нею з ближніми.

#конференція №3 «Як вберегти себе від пропаганди в час інформаційної війни». Доповідач - о. Іван Стефурак

«В контексті року Божого слова, Господь запрошує кожного з нас бути тими сівачами, щоби йти та свідчити Боже слово. Від нас сьогодні залежить: як ми будемо засівати та чи матиме наше зерно успіх. Сьогодні ми себе запитуємо: чи я є носієм живого слова Божого. Можливо, ми й зможемо спастися без Біблії, але ми ніколи не знатимемо нашого Бога, без неї», - зауважив доповідач.

Також цього дня в храмі відбулася парафіяльна розколяда. В ній цього року взяли участь 4️ колективи: діти катехитичної школи, молодіжний хор «Осанна» (парафії Царя Христа), парафіяльний хор та гурт братів-семінаристів. Завершилося свято на церковному подвір’ї, де кожен охочий міг почастувати смачними пампухами, приготованими місцевими господинями.

Виступ хору «Осанна» на парафіяльній розколяді в храмі Стрітення ГнІХ

А вже наступного дня на парафію Стрітення Господнього завітав Синкел у справах монашества прп. о. Йосафат Бойко, ВС. Він поділився з місцевими душпастирями та парафіянами своїм досвідом у побудові справді живої парафії.

«Церква Христова - це перш за все спільнота людей. В ній основа - це Боже об'явлення, базуючись на ньому ми будуємо Живу парафію», - зауважив о. Йосафат, наголошуючи на тому, що та парафія може називатися живою, якщо має 6️ елементів: Боже Слово, через яке ми пізнаємо Христа; Святі Таїнства і молитва, через які ми єднаємося з Господом; Служіння ближньому, через яке ми проявляємо свою любов до Бога; Провід, який здійснюється за діяльністю єпископа як голови і отця; Плекання і служіння єдності, до якої має прагнути кожне християнське серце; Місійний дух парафіяльної спільноти, через які Церква нас закликає виходити за межі нашої церковної спільноти, щоб нести у світ Христову науку, щоб перемінювати світ Христовим Духом».

#конференція №4 «Як будувати Живу парафію». Доповідач - о. Йосафат Бойко, ВС

Завершальною стала 5 конференційна наука, яку виголосив о. Юрій Прилепський – голова комісії у справах родини Івано-Франківської Архієпархії. У своєму виступі, отець зосередив увагу на сім'ю, її ролі та місці в сучасному світі. Ключовими словами доповіді стала цитата Блаженнішого Святослава: «Колись сім'я врятувала Церкву, а сьогодні Церква повинна зробити все, щоби врятувати наші сім'ї».

Окрім того, о. Юрій привіз із собою мощі св. мученика Валентина, а також св. Валентина-пресвітера та св. Зенона. Кожен вірний мав нагоду особисто прийти і вклонитися святим реліквіям, випрошуючи для себе всіх необхідних ласк.

#конференція №5 «Сім’я – домашня Церква». Доповідач - о. Юрій Прилепський

Очевидно, найбільші урочистості відбулися сьогодні, 15 лютого. Вранці парафіяни молилися Велику утреню, яку відслужив о. Володимир Лукашевський – резидент парафії. Опісля відбулося врочисте водосвятта.

Кульмінацією всього празника стала Божественна Літургія. На запрошення о. Тараса Нейлюка в ній взяли участь сім душпастирів з різних храмів Івано-Франківська. Очолив молитву о. Віталій Максимів – Віце-економ Архієпархії.

В часі проповіді до вірних звернувся о. Мирослав Татумиряк – сотрудник парафію св. Юрій Переможця, що в с. Угорники. Душпастир закликав кожного прожити своє життя так, щоби вкінці мати певність, що зустріне Господа так, як це ми бачили в історії з сьогоднішнього євангелія.

На завершення свята громаду привітав Міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків. Також о. Тарас Нейлюк склав вітальні та подячні слова в адрес присутніх отців та усіх парафіян, вітаючи із престольним празником.

Завершилися урочистості на церковному подвір’ї, де священнослужителі прочитавши молитви, освятили вірним їхні Стрітенські свічки.

Пресслужба парафії Стрітення ГнІХ,
м. Івано-Франківськ