Сьогодні, 14 червня, свій храмовий празник відсвяткувала франківська парафія Всіх Святих, що в житловому комплексі Калинова слобода. Святкову Божественну Літургію очолив о. Євген Андрухів, парох парафії. Йому співслужили о. Віталій Федун, віцепарох та канцлер Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, та о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Слово-проповідь до всіх вірних виголосив о. Іван Стефурак. В ньому проповідник роздумував над тим, як бути святим сьогодні християнам ХХІ ст. За його словами, жоден святий не став таким, тому що був наділений особливими дарами, більшими від тих, які ми отримуємо і сьогодні від Духа Святого.  Ці дари в нашому щоденному житті запрошують нас бути вірними Господеві в малих речах, щоб народжувати плоди у речах великих, а це і є малі кроки до святості.

«Минулої неділі ми відзначали празник Зіслання Святого Духа, коли Бог зілсав свої дари простим людям – апостолам та Пресвятій Богородиці. І ось в цю першу неділю після того свята, Церква бажає наочно продемонструвати рясні плоди, які походять з дарів Святого Духа, які так гарно проявлялися в житті тих людей, котрих ми називаємо святими», - зазначив о. Іван.

Він також додав, що навіть сьогодні, попри всі супротивні течії, християнин може та мусить старатися бути святим. Це, за його словами, непросто, однак – можливо.

«Святість завжди була та буде переслідуваною, адже з одного боку – ми створені на образ і подобу Божу, а значить можемо бути святими; а з боку іншого – наші прародичі впали в гріх, наслідок якого ми відчуваємо і дотепер. І кожного разу, коли ми хочемо чинити якесь добро, трапляється постійна боротьба. В сьогоднішній час, хоч і не має явних переслідувань, християни знову і вкотре мусять доводити, що те, що вони називають гріхом, ніякий закон не повинен їм цього забороняти, а тимпаче передбачати за це кримінальну відповідальність. Або ж скільки разів ми хочемо зробити щось добре, але чуємо в собі якусь боротьбу, а при першій спробі з`являється чимало і зовнішніх перешкод. Про це вже дві тисячі років тому роздумував Апостол Павло: “Бо не роблю добра, що його хочу, але чиню зло, якого не хочу. Коли ж я роблю те, чого не хочу, то тоді вже не я його виконую, але гріх, що живе в мені” (Рм 7:14-8:2)», - повчав проповідник.

Насамкінець, о. Іван зазначив, що дорога до святості – то є дорога любові: до Бога та ближнього. Тільки коли навчимося по справжньому любити Господа та бачити Його в наших ближніх, - зможемо направду крокувати до бажаноі святості!

Після спільної молитви отець-парох Євген Андрухів привітав усіх парафіян та висловив, зокрема, подяку міському голові п. Руслану Марцінківу, та сільському голові с. Крихівці, на території якого розмістився Ж/К Калинова слобода п. Мирону Гаргату, які завітали на святкову Літургію. На знак вдячності о. Євген подарував їм Біблію, перекладу Куліша, зазначивши, що в цій книзі є детальна інструкція для служіння, яким повинні відзначатися як священнослужителі, так і голови міських та селищних рад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із благословення Блаженнішого Святослава вчетверте перевидали Біблію у перекладі Куліша

«Наша парафія, як і увесь житловий комплекс Калинова Слобода є доволі молодими. Сьогодні нам виповнилося лише два роки, наразі це наймолодша парафія в Івано-Франківську. Здебільшого наші прихожани - це новопоселені молоді сім’ї. Кожного дня у нас служиться Божественна Літургія о 18.00 год., а в неділю о 10.00 год.; діє Біблійний гурток, активно в душпастирстві нам допомагають семінаристи із нашої місцевої семінарії. Найближчим часом плануємо оздобити святилище мозаїкою. Сподіваємося, що подальша ситуація навколо пандемії не стане на заваді для розвитку душпастирства та радо запрошуємо усіх до нашої парафії», - зазначив для Департаменту інформації о. Євген Андрухів, парох парафії Усіх Святих.

Частина світлин зі сторінки п. Руслана Марцінківа у мережі facebook

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ