Статую Матері Божої з Меджугор’я освятили в першу неділю вересня у с. Вільхівка Перегінського деканату. Цей день увійшов в історію вільхівської парафії.

Процесійною ходою вийшли вільхівчани, щоб зустрітися з парафіянами с. Дуби та інших довколишніх сіл. Розпочалась урочистість з перерізання стрічки, яку здійснили наймолодші паломники до Меджугор’я.

Священнослужителі та вірні помолились Молебень до Пресвятої Богородиці. Протопресвітер Перегінський о. Роман Балагура вручив митрополичі грамоти жертводавцям, які своїм служінням та офірами дбають про красу Божого храму та всієї парафії. Кульмінацією урочистостей став святковий концерт за участю молодіжного хору, найменших парафіян, молоді та активістів с. Вільхівка.

На завершення святкувань діти випустили в небо вервицю з повітряних кульок, символічно віддавши свої молитви Пресвятій Богородиці.

Повідомив о. Михайло Луців

Довідка

Меджугор’є – це село в Боснії і Герцеговині, де 1981 року об’явилась Пресвята Богородиця шістьом місцевим дітям і дала послання для всього світу. У квітні 1991 році Церква офіційно визнала Меджугор’є місцем молитви і дозволила приватні відвідини святині. Відчуття живої присутності Божої Матері тут настільки сильне, що побувати тут прагнуть навіть люди, які доти не вірили в Бога.

Тут ставалися численні випадки цілковитого зцілення від невиліковних недугів – онкології, паралічу, сліпоти, звільнення від алкогольної та наркотичної залежності. Послання Пресвятої Богородиці, які вона відкриває тільки кільком візіонерам, перекладені різними мовами, розлетілися по всіх куточках землі. Це сповнені безмежної любові, співчуття й підтримки заклики молитися за мир, чинити вчинки милосердя, щодня, в кожній буденній справі смиренно і радісно слідувати за Христом.

Слова «мир» і «любов» найчастіше звучать із вуст Діви Марії в Меджугор’ї, це – найголовніша умова спасіння, найважливіша ознака Божого Царства, присутність миру і любові на землі – Божа воля для всіх людей. Тому молитва, піст, читання Святого Письма, Святе Причастя і Сповідь є п’ятьма головними видами «зброї», якими можна провадити боротьбу з ворогом цього світу, співдіючи в цьому самій Божій Матері.