У неділю, 20 вересня, на подвір'ї парафії Святих Кирила і Методія у Крихівцях (вул. Вербова, 32) – під відкритим небом відбулася презентація книги «Крихівці – Крехівці – коріння, що воскрешає, оживляє, творить». Авторами цієї книги стали парафіяни громади Любов Соловка та Олег Жерноклеєв.

За словами пароха храму о. Йосафата Бойка, ВС, ця книга - історія теренів нинішнього Івано-Франківська, а не лише історія старого малого села Крихівці.

Підготовкою та друком видання займалося видавництво «Фоліант», керівництво і працівники якого є також парафіяни храму Святих Кирила і Методія - родина Дармонуків Ігора і Галини. Книга, за стараннями та фінансовою підтримкою Крихівецької Сільської Ради отримала життя і має 783 сторінки тексту з різними цікавими фотографіями…

У презентації взяли участь - автори - Любов Соловка та Олег Жерноклеєв. Олег Жерноклеєв - доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Любов Соловка, дружина Олега - історик-джерелознавець,член Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії імені академіка Петра Тронька Національної спілки краєзнавців України (2020),  лауреат Літературно-мистецької премії імені Леся Мартовича (2018), співавтор літопису.

Не зміг бути ще один співавтор Петро Ганцюк – провідний науковий співробітник Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери, співавтор розділів «У часи лихоліть Великої війни (1914–1918 рр.)., Битва під Крехівцями. Крехівчани в рядах Легіону Українських Січових Стрільців», «У період Української Революції (1917–1923 рр.). Крехівчани в державних органах ЗУНР та в рядах УГА», «Крихівці в національно-визвольній боротьбі ОУН і УПА 1940–1950-х років»  

Однак своїми думками поділилися Ярослава Івасів, літературний редактор, викладач-методист Івано-Франківського  коледжу Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, а також і Марія Вуянко - завідувач відділу археології Івано-Франківського краєзнавчого музею, рецензент літопису  «Крихівці/Крехівці: коріння, що воскрешає, оживляє, творить».

Голова села Мирон Гаргат поділився з присутніми моментами підготовки самої книги, її видання та друку та вручив примірники відомим людям нашої парафії.

Отець Йосафат для музею села Крихівці, організацією якого опікується Любов Соловка, подарував ткану ікону "Богородиці Воплочення зі святими Кирилом і Методієм" та літопис парафії святих Кирила і Методія "ЖИВА ПАРАФІЯ", а всім присутнім доповідачам каву "КАВА ТВОЄЇ ПАРАФІЇ".

Поміж моментами представлення і доповідей, всіх присутніх своїм співом радував Сергій Лазановський,  актор Івано-Франківського Драмтеатру та вихованець Ірини Батюк, студії "Star Team".

Автори книг з такої прекрасної нагоди отримали Благословення Святійшого Отця Папи Франциска.

Запрошуємо вас придбати таку цінну книгу для Вашої бібліотеки, зробивши таким чином свій вклад у будівництво християнського дитячого садочку «Ковчег».

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram - тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Пресслужба парафії Святих Кирила і Методія