14 жовтня, коли наша Церква вшановує свято Покрови Пресвятої Богородиці, у Рожнятові відбулася святочна подія – парафіяльна громада відзначила 120-літній ювілей церкви Різдва Христового. Це свято припало на парафіяльний храмовий празник. Подія проходила згідно з безпековими протоколами для протидії розповсюдження COVID-19.

Святкову Божественну Літургію відслужили протопресвітер Рожнятівський Василь Пастух у співслужінні з протопресвітером Брошнівським Володимиром Майкою та іншими душупастирями, які були запрошені на урочисті богослужіння.

На свято до громади завітали численні гості з різних куточків Рожнятівщини.

Радість важливої події розділили з церковною громадою і представники районної влади.

Під час Літургії отець декан з особливими вітальними словами звернувся до парафіян, виголошуючи своє пастирське слово. Розповідаючи про ювілей святині, священник закликав вірних до наслідування доброго вчинку священників-патріотів о. Володимира Яцковського та о. Василя Костюка, які ревно служили у парафіяльній церкві з 1902 по 1945 роки, були справжніми патріотами української церкви, зазнали гонінь та переслідувань від тогочасної влади. Він також нагородив грамотами Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира Війтишина вірян, які активно долучилися до організації ремонтних робіт парафіяльного храму, видання історичної краєзнавчої книги про церкву Різдва Христового та її духовних ісповідників, виготовлення та встановлення пам’ятної анотаційної дошки.

Слід зазначити, що готуючись до цієї знакової події, Рожнятівський протопресвітеріат спільно з Рожнятівською центральною районною бібліотекою успішно реалізували духовний проєкт: видали історико-краєзнавчу книгу «Отець Василь Костюк – вірний слуга Божий і просвітитель українського народу» та розробили макет пам’ятної дошки, яку встановлено на фасаді церкви Різдва Христового у Рожнятові. На пам’ятній дошці зазначено: «У цьому храмі служили Богу і людям: отець Володимир-Рудольф Яцковський (25.07 1866 – 24.01.1934) парох Рожнятова у 1.10 1902 - 24 01 1934 рр. священник-патріот, вірний слуга Божий, опікун читальні «Просвіти» у Рожнятові, переслідуваний за підтримку УГА; отець декан Василь Костюк (21.02.1897- 11.06.1982) парох і декан Рожнятівський у 1934-1945 рр. ревний  захисник національних прав парафіян, патріот, просвітянин, доброчинець, сповідник вірності Греко-Католицькій Церкві. Пам’ятну дошку встановлено з нагоди 120-літнього ювілею церкви Різдва Христового смт Рожнятів 2020 р. Б.»

На завершення відбулось освячення пам’ятної дошки та святкове водосвяття, а отець декан Василь Пастух ще раз сердечно привітав усіх присутніх з ювілеєм храму та побажав щедрих Божих благодатей.

Повідомив: о. Степан Твердохліб