Благодійна ініціатива «Твоя лепта»: нести надію та підтримку убогим і бідним 17 листопада весь християнський світ відзначає День бідного, його встановив Папа Франциск.

«До бідних ставляться, як до непотребу, але саме їм належить Царство Боже, бо вони повністю уповають на Бога», – говориться в Посланні на Всесвітній день бідних, в якому Святіший Отець закликає християн сіяти серед убогих надію і довір’я. Цьогоріч на відзначення Дня бідного в Українській Греко-Католицькій Церкві 15 листопада розпочинається безстрокова акція «Нагодуй бідного». Про це заявив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Акція триватиме впродовж наступних місяців. Допомога людям, які опинилися на узбіччі суспільства, – один із головних моральних викликів нашого часу. Ще Митрополит Андрей Шептицький часто звертав увагу на незамінність діл милосердя як вияву живої віри і любові: «Свою християнську любов треба ділами доказувати! Всяке тут говоріння пусте, коли за ним не йдуть діла!»

З метою цільової допомоги і підтримки тих, хто зараз в найбільшій потребі, при Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківськ почала діяти благодійна ініціатива «Твоя лепта». Адже в сьогоднішніх складних обставинах пандемії коронавірусної інфекції, збільшується зубожіння убогих. Багато людей не мають змоги повноцінно харчуватися, не мають доступу до якісних послуг охорони здоров’я, не можуть задовольняти свої інші нагальні життєві потреби.

Багато парафіян долучаються до благодійної ініціативи «Твоя лепта». Небайдужі люди складають свої пожертви, які потім передаються нужденним. Це і допомога продуктами харчування, і придбання ліків, і допомога в оплаті комунальних послуг, а насамперед – це молитва, духовна підтримка і розуміння. Волонтери Катедрального собору Хомич Лідія, Озмінська Юлія, Озмінська Лілія, інші добродії з гідною посвятою докладають чималих зусиль, щоб кожна лепта знайшла свою нужденну руку. Вони допомагають зібрати інформацію про потребуючих, складають продуктові пакунки, доставляють їх тим, хто сам не в змозі прийти до собору і прийняти допомогу.

Соціальне служіння триває. Доєднатись до творення милостині просто – не бути байдужими і пам’ятати, що в кожному знедоленому і відкинутому ми маємо бачити присутність Самого Христа. Ми повинні активно долучитися до акції «Нагодуй бідного». Завдяки людям милосердним волонтери ініціативи «Твоя лепта» вже організували продуктові пакунки, які в неділю 15 листопада в рамках акції «Нагодуй бідного» будуть передані найбільш потребуючим. Будьте милосердні до відкинутих, упосліджених, забутих, зневажених сучасним суспільством. Долучайтесь до справ милосердя.

Повідомив о. Микола Фреїшин