Нещодавно, благодійна організація «Львівська освітня фундація» оголосила переможців освітньої програми «Соціальні інновації громад» 2021 року. Серед 10 парафіяльних команд різних конфесій з усієї України, які отримають менторську підтримку в часі тривання проєкту та ресурси на його реалізацію, є і парафія Успіння Пресвятої Богородиці з с. Крилос.

З благословення пароха о. Ярослава Жолоба,  крилошани представили на розгляд фундації ідею відновлення саду та закладення парафіяльної пасіки та отримали схвалення з боку організаторів. Далі представники громади в складі сотрудника парафії о. Михайла Дзуля та голови місцевого осередку УМХ Андрія Воробчака взяли участь разом з 19 іншими командами у трьох триденних навчальних модулях, де мали змогу спільно з тренерами провести аналіз громади та краще збагнути її потреби, навчилися шукали людські та фінансові ресурси, щоб розвинути та доопрацювати свою ідею і трансформувати в цікавий проєкт.

В процесі навчання та спілкування всі команди сильно здружилися, мали змогу поділитися своїми задумами та об’єднатися в одну велику родину, яка, базуючись на християнських засадах, прагне змінювати на краще світ навколо себе. Після онлайн презентації готових проєктів в кінці минулого року команди з нетерпінням очікували на вердикт конкурсної комісії ЛОФу, адже за умовами програми, тільки половина проєктів були підтримані фундацією, а переможці зможуть приступити до практичної реалізації своїх ідей вже цієї весни.

Програма “Соціальні інновації молоді” стартувала 2019 року і мала два набори. Вона є продовженням попереднього проєкту – «Студії живої парафії», яка мала на меті активізувати місцеві парафіяльні та релігійні громади до служіння суспільству. Тобто вони не повинні бути закритими, а провадити соціальні ініціативи, які б сприяли розвитку молоді та соціально-вразливих категорій населення.

Завдяки підтримці Львівської освітньої фундації та Бюро УГКЦ з питань екології торік в с. Крилос силами волонтерів вже було реалізовано проєкт «Роздільний збір відходів», який позитивно вплинув на громаду та навколишнє середовище.