У неділю, 19 вересня, відбувся вечір пам’яті, приурочений 30-й річниці трагічної загибелі мужнього подвижника боротьби за відродження України і Церкви отця Ярослава Лесіва. У заході взяли участь священики Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, Болехівського та Долинського деканатів УГКЦ, рідні й близькі отця Ярослава, представники міської влади.

Захід розпочали зі спільної молитви та благословення отця Сільвера Степана Витвицького, котрий ініціював проведення даного заходу та доклав чималих зусиль, аби в пам'яті ожила постать довголітнього борця за волю України та великого душпастиря, який свого часу був настоятелем храму святої Великомучениці Параскеви.

Ведучі та учасники вечора зачитували думки-листи до матері, сестер Анни, Орисі, вірної дружини Орисі та єдиного сина Тараса, які молодий Ярослав надсилав з місць неволі.

Зі сцени говорила сестра священника Орися Сокульська, голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих. Вона поділилася спогадами про життя отця Ярослава вдома, в таборах, детально розповіла про його мученицьку долю, тонке вміння сприймати все зі спокоєм, не втрачаючи оптимізму та життєлюбства. Згадувала про турботливого чоловіка й дружина Орися. Вона розповіла присутнім, як нелегко довелось отцю Ярославу  у тюрмах, як переслідували його та усю родину. 

Музичний супровід вечора забезпечили різні виконавці: заслужений працівник культури о.Вітольд Левицький, Сергій Половинко, Ярослав Кіцул, чоловічий вокальний ансамбль «Кремінь» товариства «Просвіта» с.Гошів, церковний хор Гошівського монастиря «Тавор», народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Народні джерела» міського Народного дому.

Завершальною нотою вечора-пам’яті стали слова декана Болехівського деканату о.Дмитра Павлика, котрий висловив вдячність учасникам та організаторам заходу, а також з особливою подякою звернувся до режисера вечора п. Лариси Дармохвал, яка вже вкотре готує такі пам’ятні заходи.

З нагоди 30-ї річниці пам'яті Архієрейська Свята Літургія відбудеться 10 жовтня об 11:00 годині в храмі Святої Параскеви, що в місті Болехів. Опісля священники відслужать поминальну панахиду на могилі отця Ярослава Лесіва.

Повідомила Тетяна Нємцева