12 грудня Католицька Церква відзначає свято Гваделупської Богородиці. З цієї нагоди в неділю у Церкві Святого Архистратига Михаїла виставили копію ікони Гваделупської Богородиці.

Після першої Божественної Літургії з благословення настоятеля Храму отця Івана Бігуна було проведено чин освячення копії ікони. Потім присутні молилися на вервиці за припинення пандемії, а також мали змогу приступити до миропомазання.

Як розповів очільник калуської організації «Лицарі Колумба» Богдан Пасічник, з такою ідеєю виступили керівництво організації в Києві, а тому на всіх парафіях, при яких діють «Лицарі Колумба», виставлено на честь свята ікону Гваделупської Богородиці. У Храмі Архистратига Михаїла їх виставили аж дві – окрім тієї, яку надіслали з Києва, на престолі також є копія цієї ікони з особистої колекції настоятеля храму отця Івана Бігуна.

Відомо, що 12 грудня 1531 року Матір Божа об’явилася мексиканському селянину. Єпископ, до якого він прийшов, не повірив словам і зажадав якогось підтвердження. Тоді при наступному об’явленні Матір Божа привела чоловіка на пагорб, де росли місцеві квіти, сказала зірвати їх і віднести єпископу, загорнувши в мексиканський плащ. Коли селянин розв’язав плаща перед єпископом і присутніми, то на підлогу випав оберемок троянд. А на самому плащі залишилося зображення Діви Марії в червоних шатах й блакитному плащі, а Її постать було оточена овалом променів.

На зображені донині спеціалісти не можуть знайти сліду фарб. Крім того, тканина плаща залишається неушкодженою впродовж цих століть, не зважаючи на те, що зіткана з кактусових волокон, які не є стійкими.

У Католицькій Церкві вірять, що Богородиця, яка знайшла своє відображення в образі Гваделупської Божої Матері, зупинила смертоносну епідемію, яка вирувала в Мехіко в 1736-1737 роках. Тому закликають молитися до Пресвятої Богородиці, щоб пандемія корона вірусу за її заступництвом також була зупинена. 

Повідомила Ірина САВКА.