Сьогодні, 8 січня, коли наша Церква вшановує свято Собору Пресвятої Богородиці, у Івано-Франківську відбулася святочна подія – парафіяльна громада відзначила 110-літній ювілей освячення храму Святого Йосифа Обручника. Очолив святкове богослужіння митр. прот. Борис Гобир – декан Західного протопресвітеріату Івано-Франківська.

Співслужили на святковій Божественній Літургії парох парафії о. Михайло Сушко, сотрудники о. Василь Гоголь та о. Микола Полоз, а також численні душпастирі, які були запрошені на урочисті богослужіння. 

Під час Літургії отець Борис Гобир з особливими вітальними словами звернувся до парафіян, виголошуючи своє пастирське слово.

«Сьогодні в особливий спосіб наші очі звернені на пресвяту Родину, якій Господь довірив Свого сина. Варто наголосити на тому, наскільки скромною та праведною людиною був Йосиф. Неспроста святійший Папа Франциск минулий рік присвятив Йосифу Обручнику. Папа Франциск каже, щоб ми не боялися назвати Йосифа тим, ким Йосиф був для Ісуса – батьком. Хоч він не є фізичним батьком Христа, але він зробив усе необхідне для добробуту Ісуса. Праведний чоловік, той який Бога боїться і виконує Божі заповіді – саме таким був Йосиф», – наголосив в проповіді о. Борис Гобир. 

Проповідник додав, що Йосиф є прикладом для сучасних батьків, на яких покладена велика відповідальність добре виховати та навчати своїх дітей. 

«Особливу увагу варто приділити саме батьківській функції. Оскільки сьогодні ми часто говоримо, що бракує відповідальних мужів. Тож від вас, батьків, дуже багато залежить», – сказав митр. прот. Борис Гобир.

Поділився священнослужитель також теплими спогадами про цю парафію: «Цей храм для мене особливий, куди я приходив вчитися, ще не бувши священником. І сьогодні хочу усім подякувати за те, що ця парафія процвітає завдяки клопіткій праці душпастирів та парафіян».

Після Божественної Літургії з подячним словом до усіх присутніх звернувся парох парафії о. Михайло Сушко: «У 1912 році завершилось будівництво храму, а, оскільки він присвячений Йосифу Обручнику, ми святкуємо храмовий празник саме в цей день і молимося за усіх наших парафіян та усіх душпастирів, які тут священнодіяли».

Парох також наголосив на важливості особи святого Йосифа Обручника.

«Хто хоче бути з Христом, ідіть до Йосифа. Там де Йосиф, там Христос. Адже з моменту заручин з Пресвятою Богородицею, він ніколи не покидав Ісуса, а завжди був з ним», – пояснив парох церкви святого Йосифа Обручника.

Радість важливої події з церковною громадою розділили також представники міської влади – мер міста пан Руслан Марцінків, який теж привітав усіх, хто доклався до збудування та розвитку парафіяльної спільноти.

Після численних слів привітань та побажань, що лунали в адресу служителів храму, доброчинців, парафіян та усіх причетних, на подвір’ї церкви відбулося святкове водосвяття, та окроплення свяченою водою усіх мирян.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ