Сьогодні ми переживаємо час Великого посту і в ці скорботні дні важкі випробування впали на українців. Страшна війна ввірвалася в наше життя і Україна, як і Син Божий, несе тяжкий хрест. Своєрідним опорним осередком в с. Нараївка стала церква Різдва Пресвятої Богородиці, парохом якої є отець декан Микола Цимбалістий. 

З перших днів війни священник постійно перебуває зі своїми парафіянами, підтримуючи молитвами та добрим словом. Церква не перестає молитися за мир в Україні, за наших захисників, за односельчан, що зараз на війні. Окрім молитов та богослужінь у громаді проводиться ще і волонтерська робота.

Кожен день починається з ранішніх молитов о 09:00, а вже о 10:00 протопресвітер Микола Цимбалістий та диякон Дмитро Белей служать Молебень до Христа Чоловіколюбця чи до Богородиці або Акафіст до святого Михаїла Архістратига чи до святого Йосипа. Продовжує молитовний день о 15:00 одна з парафіяльних спільнот «Апостоли Вервиці». Вони моляться вервиці до Божого Милосердя, до святого Йосифа Обручника, до Матері Божої Неустанної Помочі, до свщмч. Миколая Чарнецького, а також дев’ятницю до Зарваницької Божої Матері і розпочали дев'ятницю до Божого Милосердя. Спільнота «Матері в молитві» щонеділі заносить щирі молитви за мир і спокій в Україні.

Щодня о 16:00 отець служить Святу Літургію св. Івана Золотоустого, в середу і п'ятницю – Літургію Напередосвячених Дарів, а в неділю – Літургію св. Василія Великого. Завершується день вечірніми молитвами о 20:00 і вервицею до Богородиці з розважаннями та духовними піснями, яку проводимо о 21:00. Деякі молитовні зустрічі транслюються наживо зі сторінок священників. 

Нещодавно, 27 березня, в третю неділю Великого посту було організовано Хресну Дорогу за перемогу та мир в Україні. Цікаві духовні роздуми над стаціями проводили о. декан Микола Цимбалістий, о. Василь Дзяйло, О. Олександр Кубік та диякон Дмитро Белей. У цьому молитовному поході священники об’єднали близько 500 вірних с. Нараївка та чотирьох сусідніх сіл.Спільно пройшли понад 6 км в одну сторону. Зараз, як ніколи, спільнота об'єднана в молитві, розуміючи силу Божого слова, що допомагає нашим захисникам. 

Софія Присакар,

лідер парафіяльної спільноти «Апостоли Вервиці»