У другу неділю вересня в Україні відзначають День пам'яті примусового виселення українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини в 1944–1951 роках. Пам’ятне віче з нагоди 78-х роковин масової депортації українців відбулося у Лемківській церкві святих Кирила і Методія.

Після богослужіння о. Богдан Лиско відслужив панахиду. А жертв геноциду вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

«Вшановуючи їхню пам'ять, нам важливо показувати, що трагедії тисяч людських доль не забуті. Ми пам’ятаємо про ті злочини минулого. Попри заяви, що буцімто переїзд здійснюватиметься добровільно, етнічних українців примусово виселяли з рідних земель та домівок. Процес депортації українців у 1944-1951 роках мав форму військових операцій проти мирного населення, із застосуванням терору, репресій, конфіскацій. На збори давалося лише кілька годин, при цьому люди залишали на покинутих місцях практично усе своє надбане добро – житло, майно, землю, худобу», – пригадав про жахливі події мер міста Руслан Марцінків.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ