Сьогодні, 20 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин відвідав парафію Архистратига Михаїла, що в с. Міжріччя Болехівського протопресвітеріату, де очолив храмовий празник.

На початку Високопреосвященного Владику Володимира вітали на церковному подвір'ї парох храму о. Володимир Савчин та парафіяльна молодь, які запросили Архієрея очолити моління.

Далі Архієпископ спільно із священниками здійснив Чин освячення оновленого храму Архистратига Михаїла.

Одразу після цього розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир у співслужінні пароха храму, протопресвітера Болехівського о. Дмитра Павлика, а також інших душпастирів.

Під час богослужіння Владика Володимир звернувся зі своїм словом до вірних, розважаючи над уривком із Євангеліє:

«У Гадаринський край прийшов з апостолами Христос Спаситель і побачив цього нещасного чоловіка, пізнав, що його мучать злі духи і у Своєму милосерді оздоровив його. Дорогі у Христі, слухаючи сьогоднішнє Євангеліє, застановімося над освячуючою ласкою і тяжким гріхом та як можна його позбутися, визволивши з неволі свою душу».

Пізніше Митрополит Володимир розважав із вірними про благодать освячуючої ласки:

«Тяжкий гріх, поповнений свідомо і добровільно, позбавляє людину ласки Божої, заперечує синівство Боже, замикає для душі небо і відкриває пекло. Людина, не маючи на совісті тяжкого гріха, живе в освячуючій ласці — благодаті і в цій душі перебуває сам Бог».

Відтак Архієрей ділився із присутніми думками про Божу доброту, завдяки якій християни мають змогу користати зі Святих Тайн:

«Дякуючи доброті Божій, милосердю Спасителя, що установив Тайну Хрещення, ми стаємо дітьми Божими і належимо до Церкви Христової. Для нас Господь встановив Тайну Покаяння — Сповідь. Кожного дня ми можемо приступати до цього Таїнства та у щирім нашім покаянні отримати прощення гріхів Цей нещасний чоловік із уривку Євангеліє після оздоровлення просив Ісуса залишитися при Ньому. Так само й ми просім Христа бути при ньому тут, на землі, і у вічності».

Після Служби Божої Владика Володимир вручив грамоти найактивнішим парафіянам та жертводавцям храму.

Незадовго Митрополит Володимир нагородив пароха храму о. Володимира Савчина золотим хрестом за плідну душпастирську працю. 

Пізніше о. Володимир Савчин висловив вдячність Архієрею за візит до храму у день престольного празника, а також подякував всім вірним, які активно долучаються до розвитку парафії.

Наступною частиною урочистостей стало святкове мирування всіх вірних, а опісля відбувся Чин освячення води.

Насамкінець всі присутні у святині молилися «Боже Великий, Єдиний» за перемогу і мир нашої Батьківщини — України. А згодом Митрополит Володимир уділив для всіх своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ