Сьогодні, 21 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив візит на парафію Архистратига Михаїла, що у м. Калуш.

Душпастирський візит відбувся з нагоди відзначення храмового празника.

По приїзду Митрополита Володимира на подвірʼї храму зустрічали численне духовенство, парафіяни, влада міста та району.

Опісля Владика Володимир разом із духовенством освятив новий жертовник у храмі, а у ньому зберігаються мощі блаженного Симеона Лукача та священномученика Івана Слезюка.

Відтак відбулася Архієрейська Божественна Літургія, у часі якої Митрополит Володимир виголосив проповідь, у якій, зокрема, розповів про сьогоднішнє свято:

«Сьогодні, дорогі брати й сестри, наша Церква святкує Собор Архистратига Михаїла і всіх Небесних сил. У «Символі Віри» ми проказуємо важливі слова: «Вірую в Єдиного Бога, Отця Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого». Цим ми визнаємо, що крім видимого матеріального світу, Бог створив також чудовий невидимий світ — світ небесних ангельських духів. Бог створив небесних ангелів для того, щоб вони прославляли Господа та виконували Ним призначені служіння».

Далі Архієрей продовжив:

«Дороги в Христі! Сьогодні в боротьбі за нашу рідну хату, за нашу вільну, демократичну, християнську Українську державу, за мову, культуру та Церкву, мусимо поставити рішучий клич святого Архистратига Михаїла: «Хто як Бог!». Під його опіку та охорону вдавалися наші князі й гетьмани у боротьбі з поганством, із чужинцями зі сходу, заходу, півночі та півдня. Спішімо до Михаїла! Сьогодні, у благословенний Богом день, просімо Архистратига Михаїла скинути до долу ненависників і ворогів Бога та Батьківщини нашої — України».

Після цього Владика Володимир вручив грамоти та нагороди меценатам, волонтерам та духовенству столітнього храму.

Зокрема, о. Івана Бігуна — настоятеля храму та о. Любомира Гаєцького — сотрудника храму Архієпископ нагородив нагрудними хрестами із прикрасами.

На завершення урочистостей всі присутні у храмі співали духовний гімн України — «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ